Ve chvíli kdy potřebujete hypotéku, obvykle míříte do banky. Co když vám ji ale banka odmítne poskytnou? Proč by to dělala? Důvodů je mnoho. Banky důkladně prověřují bonitu žadatele, a jejich nároky jsou vysoké. Ačkoliv vás tedy splátky mohou vyjít na nějakých 16 tisíc korun měsíčně, a vy vyděláváte třeba padesát, není to dostatečný příjem pro získání tak vysoké hypotéky.
Dále se pak za překážku považují záznamy v registru žadatele, či dokonce i vysoký věk. V takovém případě pak můžete přejít ke konkurenci, kterou jsou nebankovní společnosti. I ty nabízejí hypotéky s mnohdy podobnou úrokovou sazbou jako banky, avšak jejich nároky jsou nižší, a tedy obvykle stačí, když máte jak splácet, a máte se čím zaručit. Možná tomu tak úplně nevěříte, nebo si nejste jistí, zda vás to v důsledku nezruinuje, což je pochopitelné. Kdo se s tímto systémem nesetkal, bývá obvykle nedůvěřivý. Jak tedy postupovat?
Zkuste si to spočítat
Předběžně si můžete výši hypotéky spočítat na nebankovní hypoteční kalkulačce Nebankovnihypoteka.cz, kde se dozvíte, zda by pro vás tento typ půjčky byl výhodný, kolik byste platili, a zda si to vůbec můžete dovolit.
Využijte možnosti nezávazné konzultace
V případě, že najdete nebankovní společnost, jejíž nabídka se vám zdá uspokojivá, můžete vyplnit krátký formulář, či zadat své telefonní číslo, a počkat, až se vám ozve některý ze zdejších odborníků. V tuto chvíli ještě nic nepodepisujete, a tak se můžete informovat o všech náležitostech vámi zvoleného úvěru, a zjistit, zda je to něco pro vás. Ve chvíli kdy se rozhodnete o hypotéku touto formou zažádat, s vámi pracovník vámi zvolené instituce domluví veškeré potřebné formality, a co bude potřeba doložit. Jedná se však o nenáročný postup, jelikož většinu věcí si zařídí sami, a vy tak pouze dodáte to nejnutnější, a během pár dní můžete mít peníze na účtu.